وبلاگ

لامپ شمعی چیست؟+ بهترین لامپ لوستر شمعی و اشکی

لامپ شمعی چیست

انواع لوستر یکی از وسایلی می باشد که امروزه به دلیل ظاهر زیبا، قدرت روشنایی و مصرف بهینه برق طرفداران زیادی پیدا کرده اند.لامپ شمعی جز یکی از پر مصرف ترین انواع ال ای دی ها هستند که برای لوسترها استفاده میشوند که دارای طرح ها و انواع مختلفی مانند کریستالی، شمعی  و اشکی میباشند.در ادامه درباره لامپ شمعی چیست می پردازیم.لامپ های ال ای دی به نسبت دیگر انواع آن ها دارای فواید های فراوانی که در زیر به آن اشاره میکنیم، هستند .

تنوع‌ بیشتر آن

نوردهی بیشتر

مقدار مصرف انرژی کمتر

میزان گرمای تولیدی کمتر.

 

لامپ شمعی چیست؟

لامپ شمعی یا لامپ کندل خواهان زیادی دارد، این مدل نیز مانند لامپ اشکی دارای دو رنگ مات و شفاف است که در انتخاب باید به آن توجه کنید. هزینه لامپ شمعی کمتر از لامپ اشکی است.لامپ شمعی نیز دارای پیچ  بوده و برای توان کمتر از 7 وات طراحی شده است. استفاده از هر لامپی که معرفی شده ، بستگی به شکل لوستر و سلیقه شما دارد که می توانید انتخاب کنید.

ظاهر زیبای آن و مصرف پایین برق لامپ های شمعی موجب شده است تا بسیاری از محصولات روشنایی مانند انواع لوستر آویز ، برای به کارگیری و استفاده از لامپ های شمعی طراحی و ساخته شوند تا زیبایی بیشتری را برای لوستر مورد نظر به دنبال داشته باشند.

لامپ های ال ای دی از نظر مصرف انرژی

کم مصرف هستند و ماندگاری خوبی دارند و از نظر هزینه ، قیمت مناسبی دارند.این نوع لامپ ها ، وسعت بیشتری از یک مکان را با مصرف انرژی کمتری روشن میکند.

لامپ های فلامنتی یکی از زیر گروه های لامپ های ال ای دی است. و تنها تفاوت آن با لامپ ال ای دی در اندازه و شدت نور و روشنایی آن می باشد و همین مورد باعث کمتر گرم شدن آن ها می شود.

در ساخت و تولید لامپ ال ای دی شمعی لوستر ، جیوه ای به کار نرفته است و نور حاصل شده از این مدل لامپ ها دارای اشعه های ماورا بنفش نیستند. نور لامپ های شمعی به آسانی میزان وسیعی از یک محیط را روشن میکند و پوشش می دهد.

جهت پخش نور این لامپ ها زاویه خوب و مناسبی دارد و سبب پخش نور بیشتر می شود. از نظر عمر و دوام نیز کیفیت بالایی دارد و مدت عمر این نوع لامپ ها برابر با پانزده هزار ساعت است. بیشتر مردم برای  لوسترها به دلیل مصرف و کیفیت بالا برای لوستر خود این نوع لامپ را انتخاب میکنند.

جدا از لوسترها ، چراغ آباژور ایستاده  ، چراغ های بالای آینه های سرویس های بهداشتی ، ، چراغ های مطالعه و چراغ  خواب ، همگی از لامپ های ال ای دی شمعی استفاده می کنند. نوع این لامپ ها زیبا و خیره کننده است و حالت نور شمع را دارند.

لامپ ها سبب جذاب تر شدن محیط و روشنایی مکان زندگی ما میشوند. لامپ ها فضای زندگی ما را لذت بخش تر می کنند و با انتخاب یک لامپ خوب فضای ساده محیط ما به یک محیط  عالی و لاکچری تبدیل می شود.

هنگام تماشای یک لوستر برای شناسایی و انتخاب بهترین لامپ با توجه به نوع محیط و میزان روشنایی لازم ، یک لامپ را انتخاب کنید.

با این توضیحات هر چه مساحت بیشتر باشد سایز لوستر بیشتر می شود و باید از چراغ های بزرگ تر استفاده کرد .

اما لوستر در اتاق خواب، پذیرایی، کتابخانه، آشپزخانه و … به دلیل استفاده از لامپ های کوچک از لامپ های ال ای دی متوسط و کوچک استفاده می شود.

 

انواع لامپ لوستر

 

لامپ های مورد استفاده برای لوستری به ۳ دسته ی  شمعی ، حبابی و اشکی تقسیم می شوند.

لامپ حبابی

لامپ های حباب دار در شکل های مختلف در بازار وجود دارند ، که اکثر ما آن ها به شکل گرد و بیضی شکل آن را دیده ایم. لامپ های حبابی به دلیل بزرگی ، نور بیشتری به محیط می دهند اما برای هر نوع لوستری مناسب نیست.

این نوع لامپ ها در لوسترها با هر نوع سرپیچ  البته ما یک لامپ با سرپیچ  نصب میشوند.

بیشتر نداریم .

در بیشتر موارد لوستر چوبی یا لوستر های چند شاخه با این لامپ ها سازگاری بهتری دارند .

و بهترین انتخاب است .

لامپ اشکی

این لامپ ها به خاطر این که مانند اشک هستند به لامپ های اشکی شناخته میشوند.

تفاوت لامپ رشته ای با لامپ شمعی در نوک آن است که در نوک لامپ  قوس دارند.

همان طور که میدانید، از هر نوع فناوری میتوان برای تولید لامپ اشکی استفاده کرد .

چند مورد از بهترین مدل های لامپ ادیسونی !

بدنه این شکل لامپ می تواند شفاف یا نامرئی باشد، بدنه شفاف بسیار زیبا اما گران است. قدرت لامپ های اشکی موجود در بازار به طور معمول تا 7 وات و سرپیچ آن ها کوچک و از نوع لامپ  است.

این مدل بیشتر در لوستر های که شاخه های زیادی دارند مانند لوستر کریستالی استفاده می شوند، هنگام خرید لامپ لوستر حتما از ترکیب رنگ مهتابی و آفتابی استفاده کنید.

 

لامپ ال ای دی اشکی گزینه بسیار مناسبی  برای روشنایی منزل و یا کاربردهای زیبا کردن در طراحی دکوراسیون داخلی است. لامپ ال ای دی اشکی جایگزینی مناسبی برای لامپ های رشته ای و کم مصرف محسوب میشود. لامپ LED با طراحی زیباتر و طول عمر بالا تر و کاهش نگرانی های زیست محیطی لامپ های کم مصرف را برطرف کرده است و فاقد عنصر هایی مانند جیوه میباشد . این لامپ ها در دو رنگ آفتابی و مهتابی تولید می شوند .لامپ های LED  علاوه بر ارزان بودن هزینه ی آن ، فاقد عنصر مضری مثل جیوه و سرب میباشد و دارای نشان استاندارد هستند .می توانید محصول موردنظر خود را از فروشگاه لوستر تهیه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.