وبلاگ

لوستر برنزی اصل را چگونه بشناسیم

لوستر برنزی

لوستر برنزی اصل را با هم مرور میکنیم تا بهتر بشناسیم. برای خرید لوستری قیمتی و شیک و خاص که به مجموعه دکوراسیون خانه شما هم خوانی داشته باشد ، و نظم و ست بودن را در اصطلاح کامل کند، و با یک نظر قیمتی بودن جنس لوستر را تشخیص دهید و یا اطمینان حاصل کنید که خالص است، این سوال که

لوستر برنزی اصل را چگونه شناسایی کنیم؟

باید بدانید که افرادی که لوستر برنزی انتخاب می کنند، بیشتر به خاطر قیمتی بودن آن است که دکوری را که از مجموع  وسایل برنزی تشکیل شده اند. در نهایت خرید این محصول تکمیل کننده دکور شما می شود، و به افراد حس خوبی می دهد. از آن جا که این محصول جز فلزات گران است در نتیجه داشتن آن شما را اشرافی خواهد کرد.

درباره فلز و برنز بدانیم

باید بدانیم که فلز برنز آلیاژی از فلزات مس و قلع است که از چند هزار سال پیش برای ساخت وسایل فلزی مختلف در دنیا مورد استفاده قرار می گرفته است، در اصل لغت برنز برای رنج وسیعی از آلیاژ های که بخش اصلی آن ها مس است کاربرد دارد.
آلیاژ برنج نیز جز همین دسته است، نکته اینجاست که برنز و برنج هر دو از آلیاژهای مس هستند و حتی اسمی شبیه به هم را دارند.
این اشتباه در میان مردم رایج شده و لوستر های برنج را به عنوان برنز خریداری می کنند. حتی فروشنده ها نیز از این موضوع سو استفاده کرده و برنج را لوستر برنزی خطاب می کنند و با همین عنوان به فروش می رسانند.

"<yoastmark

چرا به لوستر برنج، برنز می گوییم

واقعا چرا ؟ وحتی آن را به جای برنز به فروش می رسانیم این مسئله ی قابل تامل است، و جواب این پرسش در این است که، جا به جا شدن نام این دو فلز باعث نشده که فروشنده ها برنج را جای برنز به مشتری غالب کنند،  بلکه این موضوع به مزیت هایی که فلز برنج دارد بر می گردد، این قابلیت ها از قبیل؛

فلز برنج قابلیت انعطاف پذیری بیشتری نسبت به فلز برنز داشته ، و ریخته کاری و کار تولید کننده رو راحت تر می کند، و علاوه بر این رنگ برنج طلایی تر از فلز برنز است و جذابیت بیشتری بر خوردار است.

و همینطور فلز برنج نسبت به فلز برنز مقاومت بیشتری در برابر اکسید شدن و کدر شدن دارد، فلز برنج چهارمین فلزی است در دنیا که خیلی دیر کدر می شود اول طلا دوم پلاتین بعد نقره و بعد هم برنج قرار دارد. همین مسائل باعث شده که این فلز کاربرد بیشتری نسبت به فلز برنز داشته باشد.

پس برای ساخت لوستر برنزی از همین فلز استفاده می شود که شما مدت طولانی محصولی خوش رنگ و طلایی و شفاف داشته باشیم.

لوستر برنزی

استفاده از لوستر ها هر روزه بیشتر و بیشتر می شود و زندگی ها به سمت مدرنیته تر می رود.  افراد و زوجین تمایل دارند که زندگی هر چه قدر باشکوه تر و مجلل تر و راحت تری نسبت به گذشته داشته باشند. یکی از لوازم اصلی در چیدمان و حضور الزامی آن در دکور منازل وجود یک لوستر مناسب با دکور و وسایل شما است. اما اگر دنبال وسایل لوکس و سلطنتی هستید لوستر برنزی و برنجی برای شما مناسب است که تکمیل کننده دکور شماست و چیدمان شما باشکوه تر به نظر می رسد.

انواع لوستر برنزی

ما سه مدل لوستر برنزی داریم که اکثرا روی محور همین 3 مورد می چرخد :

اینها انواعی بودند که از جنس برنز ساخته می شوند و باز هر کدام از آنها شکل های مختلفی ساخته می شوند.
اما امروزه با مسئله چگونه اصل را شناسایی کنیم مواجه هستیم ، باید بگوییم که بیشتر از فلز برنج به جای برنز استفاده می کنند که هم قیمت مناسب تری دارد هم مزایای زیادی که در بالا ذکر شده است.
ولی گاها به سفارش مشتری به فروشگاه های معتبر  لوستر با جنس فلز اصل برنز نیز ساخته می شود. لوستر برنزی زود اکسید می شود و تغییر رنگ می دهد و کدر می شود و این روند ادامه دارد آن قدر کدر خواهد شد که دل شما را خواهد زد.

یک راه تشخیص لوستر برنزی اصل

اما برویم به سراغ محصولی که ادعا دارند از جنس برنز اصل ساخته شده اند، می توانیم با خراشیدن لایه سطحی آن بدانیم که اصل است یا نه
اگر لایه زیرین روشن تر از لایه روی آن باشد جنس آن زاماک است و لوستر های سرامیکی که بدنه ی آنها از برنز ساخته شده است،

موضوع دیگری که در مورد لوستر برنزی باید بدانیم تغییر رنگ زود هنگام آن است که می توان آن ها را آبکاری کرد، و این آبکاری ها نیز رنگ و جنس های مختلفی دارد.

انواع آبکاری ها

  • آبکاری کروم یا همان نقره ای
  • آبکاری طلایی
  • آبکاری آنتیک

در آبکاری کروم که لوستر شما به اصطلاح به رنگ نقره ای در می آید.

اما در آبکاری طلایی چند رنگ دارد آبکاری زرد، آبکاری طلایی فورتیک، آبکاری طلای ۲۴ عیار.

و در آبکاری آنتیک که یکی از جذاب  ترین نوع آبکاری است که دارای تم طلایی و به صورت کهنه کاری شده است. و لوستر را شبیه وسایل آنتیک و قدیمی نشان می دهد،

امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم راهی برای شناخت لوستر برنز را برای شما ارائه داده باشیم و نکات مفیدی هر چند کوچک در اختیار تان قرار داده باشیم ، و بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *