وبلاگ

طراحی لوستر چوبی بیشتر بدانیم

لوستر چوبی ترنم

طراحی لوستر چوبی را با هم در این مقاله مرور میکنیم.
آنچه که باید درباره ی طراحی لوستر چوبی بدانیم از آنجایی شروع می شود که استفاده از لوستر چوبی به عنوان وسیله روشنایی از همان قرون وسطا شروع شده است، که چوب به دلیل خاصیت انعطاف پذیری و شکل پذیری کار با آن راحت تر است ، به همین خاطر استفاده از چوب برای ساخت ابزار و وسایل زیادی مورد استفاده قرار می گرفته و امروزه که با جهش تکنولوژی رو به رو هستیم استفاده از چوب در صنایع مختلف کاربرد بی نظیر و چشمگیری دارد.

در زمینه ای که باید درباره ی طراحی لوستر چوبی بدانیم اینجاست که طراحی لوستر از زمانی شروع شد که نیاز بشر به داشتن روشنایی بیش از حدی که در اختیار داشت احساس شد و حتی در آن زمان که برق نبود با استفاده از تعداد زیادی شمع لوستر هایی با شکل ها و جنس های مختلف که از سقف آویزان می شدند و جا شمعی آویزی نام داشتند کاربرد بسیار برای شب نشینی ها داشت و بیشتر یک ابزار و وسیله برای قشر مرفه جامعه آن زمان ساخته می شد.

| در اینستاگرام به ایران لوستر سر بزنید |

روشنایی امروزی

در زمان حال که ما از نعمت بزرگ برق و این موهبت الهی بر خوردار هستیم نیز با وجود وسایل روشنایی زیادی که در اختیار داریم انواع لامپ های گوناگون بزرگ و کوچک و مهتابی ها و آباژور های زمینی و حتی نور مخفی هایی که در منزل کار شده است ولی هم چنان نیاز به طراحی لوستر سقفی احساس می شود، و به دلیل تقاضای زیاد متقاضیان متخصصین و طراحان ماهر و حرفه ای ما دست به طراحی انواع لوستر سقفی با جنس های مختلف زده اند.

ما در این مقاله میخواهیم درباره طراحی لوستر چوبی بدانیم، که مخاطبین خاص خود را دارد و گروه های طراح مختص به خود را دارد و آنقدر مدل ها و طرح های مختلفی ساخته و پرداخته اند که انتخاب را برای مخاطب قدری دشوار کرده است، نکاتی را که زمان انتخاب لوستر چوبی باید در نظر بگیریم را باید بررسی کنیم که از انتخاب خودمان راضی باشیم.

نکات انتخاب لوستر

ابتدا باید بدانیم مدل چیدمان و دکور خانه و مکان یا فضا یا هر جایی که لوستر را برای آن جا می خواهیم تهیه کنیم به وجود یک لوستر چوبی نیاز دارد یعنی اینکه لوستر چوبی با آن فضا هم خوانی دارد و به گونه ای تکمیل کننده دکور شماست، و اگر که این طور بود باید طرح و رنگ و مدلی را انتخاب کنیم که بیشترین هم خوانی را داشته باشد.

طراحی لوستر های چوبی به گونه ای است که هر مدل لوستر سقفی چوبی مناسب یک دکور ساخته شده و به هیچ عنوان برای دکوری دیگر قابل استفاده نیست، برای مثال اگر آشپزخانه ی شما کابینت بندی با ترکیب چوب دارد لوستر چوبی می توانید تهیه کنید البته هر طرح لوستر چوبی هم نه لوستر های چوبی که فقط برای آشپز خانه طراحی و ساخته شده اند که هر طرح و مدل و رنگی با تعداد لامپی که موجود است برای هر آشپز خانه ای بکار نمی آید.

دیگر تشخیص این موضوع که چه طرحی را خریداری کنید باید از قبل نمونه های مختلف را در وب سایت ها رویت کنید و اگر لازم‌ بود با مشاوره های فروشگاه مربوطه مشورت کنید و علت تردید خود را بیان کنید آن ها به خاطر تجربه ای که دارند مطمئنا می توانند به شما کمک کنند و شما را از شر این تردید خلاص کنند.

طراحی لوستر چوبی بیشتر بدانیم

طراحی لوستر چوبی بیشتر بدانیم

طراحی لوستر چوبی

در این جا بحث درباره ی خرید لوستر چوبی است، که چطور طراحی لوستر چوبی صورت می گیرد و بر چه اساس است.

لوستر چوبی که از مزایای نسبت به دیگر لوسترها با جنس های مختلف دارد و این مزایا از جمله، سریع تر آماده شدن طرح و قابلیت شکل پذیری راحت تر و سریع تر و دیگر اینکه تغییر رنگ نمی دهد، و از طول عمر و دوام خوبی برخوردار است ، وزن سبک تری دارد ، و دیگر اینکه هزینه برای تهیه آن مناسب تر است و اینکه به راحتی در  طراحی لوستر چوبی می توانید آن را با دیگر جنس ها ترکیب کرد و با در کنار هم قرار گرفتن چوب و هر فلزی و یا کریستال می توانید شاهد یک شاهکار از لوستر سقفی باشد و ترکیب چوب با استیل بسیار زیبا و چشم نواز است.

تلفیق لوستر چوبی با دکوراسیون

اینکه لوستر چوبی در حالی که طراحی های ساده ای دارد اما بسیار ترکیب آن با دکور مناسب بسیار دل نواز و آرامش بخش است و در عین سادگی و خلوتی بسیار شیک و خاص است، و همین طور باید بگوییم استفاده از لوستر چوبی در فضاهای مختلف به این دلیل یک آرامش عجیبی احساس می شود که چوب یک عنصر اصلی در طبیعت است و استفاده آن در فضای خانه روح تازه ای به آن می بخشد زیرا که استفاده از یکی از عناصر طبیعت در خانه حس زندگی و شادابی بیشتری احساس می شود . چوب این سنبل زندگی بسیار قدرت بیشتری نسبت به سایر عناصر دارد.

اگر بخواهیم بیشتر درباره ی طراحی لوستر چوبی بدانیم ، یکی از مهم ترین دلایل استفاده از چوب برای طراحی لوستر همین عنصر اصلی بودن است و فضا را عرفانی می کند و افراد زیادی به این مسائل اهمیت می دهند و علاقه دارند ، مانند گیاه زنده که حضورش فضای خانه را آرام بخش تر می کند.

سخن پایانی

استفاده از چوب در دکوراسیون مختلف حس زندگی به آدم می دهد و فکر به این که از دل خاک روییده و مدت زمانی طول کشید تا رشد کامل کرده و بعد از جدا کردن آن از چرخه حیات باز استفاده ی زیادی دارد و این بار به صورت دیگر یا مصنوعی حیات را به خیلی وسایل بخشیده و از این رو نگاه کردن به چوب حس زندگی به آدم می دهد، به شرط آن که قطع آن بی رویه نبوده باشد، و اگر بدانیم قطع آن بجا بوده است که دیگر حس خوشایندی و رضایت بیشتری خواهیم داشت‌.

اما از معایب استفاده از چوب برای طراحی لوستر چوبی باید بگوییم که نیاز به جلا سنج برای رنگ آن و اینکه ممکن است پوسیده شود و در دراز مدت موریانه بزند و مراقبت های خاص خود را دارد که در صورت مراقبت های بجا طول عمر ان افزایش پیدا می کند،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *